مؤسسه‌ تحقیقاتی ریستاد انرژی اعلام کرد صنعت نفت بدترین عملکرد خود را در زمینه اکتشاف نفت و گاز در سال جاری میلادی از ۱۹۴۶ داشته‌ و هیچ اکتشاف قابل توجهی تا این ماه گزارش نشده است.

به‌ گزارش مشرق به نقل از اویل پرایس، مؤسسه‌ تحقیقاتی ریستاد انرژی اعلام کرد اکتشاف نفت و گاز در کل جهان در ۲۰۲۱ به پائین‌ترین رقم طی ۷۵ سال گذشته رسیده‌است. کل اکتشاف‌های انجام‌شده در جهان تا پایان ماه نوامبر سال جاری میلادی، ۴٫۷ میلیارد بشکه معادل‌های نفتی برآورد شده‌است. هیچ اکتشاف قابله توجهی تا این ماه گزارش نشده و صنعت نفت بدترین عملکرد خود را در این زمینه از ۱۹۴۶ داشته‌است. ۱۲٫۵ میلیارد بشکه معادل‌های نفتی در ۲۰۲۰ استخراج‌شده بود.

 ۶۶ درصد از کل اکتشاف‌های انجام‌شده را مایعات به خود اختصاص داده‌اند. ۷ اکتشاف جدید در ماه نوامبر گزارش شده که طی آن‌ها ۲۱۹ میلیون بشکه معادل‌های نفتی استخراج‌شده بود. متوسط ماهانه میزان اکتشافات در سال جاری میلادی ۴۲۴ میلیون بشکه معادل‌های نفتی است.

بزرگ‌ترین اکتشاف در نوامبر ۲۰۲۱ و متعلق به شرکت لوک اویل روسیه بود که در غرب سواحل مکزیک انجام شد و تخمین زده می‌شود حدود ۷۵ میلیون بشکه معادل‌های نفتی را در بر بگیرد.

میدان نفتی نانگکا-۱ در سواحل مالزی دومین اکتشاف بزرگ انجام‌شده در سال جاری میلادی بوده‌است.

نروژ هم به اکتشافات کوچک تا متوسط خود ادامه می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/chemadi2/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221