محققان یک شرکت دانش بنیان  موفق به تولید ابزارهای نمودارگیری از چاه‌های نفت و گاز در کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، سیامک شقاقی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت از سال ۸۸ تاکنون به صورت تخصصی بر حوزه طراحی و ساخت محصولات اندازه‌گیری و نمودارگیری از چاه‌های نفت و گاز متمرکز شده است.

شقاقی گفت: ابزارهای ساخته شده در این شرکت، با ارسال ابزارهای نمودارگیری به درون چاه تا عمق ۶ کیلومتری، عمل مانیتورینگ را انجام می‌دهد و مهندسان نفت نیز با مشاهده این نمودارها و اطلاعات، متوجه اقدامات تکمیلی در درون چاه می‌شوند.

وی محصولات مرتبط با حفاری، محصولات بعد از لوله‌گذاری و سیستم‌های سطحی قابل استفاده برای مانیتورینگ درون چاه‌ها و ابزارهای درون چاهی را از ابزارهای نمودارگیری از چاه‌های نفت و گاز اعلام کرد و گفت: این ابزار در گذشته به کشور وارد می‌شد و جزو ابزارهای خاص و حساس صنعت نفت به شمار می رفت.

به گفته وی، با توجه به تحریم‌ها، نیاز به تولید این ابزار از طرف کارفرما احساس شده و با توجه به سوابق فعالیت این مجموعه، ساخت این ابزار در دستور کار شرکت ما قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان در مورد صادرات محصولات این شرکت نیز گفت: اکنون پتانسیل تامین ابزارهای مورد نیاز کشور در داخل و صادرات این ابزارها را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/chemadi2/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221